دانلود فرم خام طرح توجیهی و بیزینس پلن

با سلام .

طبق درخواست های فراوان شما نسبت به ارائه فرم خام طرح توجیهی با هدف نوشتن طرح توجیهی توسط شخص صاحب پروژه تیم نویسندگان نسبت به گرد آوری و تهیه این فرم اقدام کرده است و در این پست می توانید حاصل این اقدامات را دانلود و ذخیره سازی کنید . اما خوب است قبل دانلود فرم خام طرح توجیهی با هدف تدوین و نقش آن در میزان موفقیت کسب و کار بدانید .

طرح توجیهی یا بیزینس پلن چیست ؟ ( برخی آن را با نام برنامه کسب و کار میشناسند )

همان گونه که می دانید طرح توجیهی یکی از ابزارهای مهم برای برنامه ریزی تولید و کسب و کار پیش از راه اندازی است و می تواند ریسک ها و خطرات را کاهش داده و شانس موفقیت را بالا ببرد.

بنابراین لازم است که هر کارآفرینی قبل از دست به کار شدن برای شروع کسب و کار یک نمونه طرح توجیهی برای خودش نوشته و در صورت نیاز آن را به چند مشاور متخصص نیز نشان دهد.

طرح توجیهی در ایران بیشتر چه کاربردی دارد ؟

در ایران طرح توجیهی را بیشتر برای اخذ وام بانکی یا دریافت مجوز به کار می برند اما واقعیت این است که این ابزار می تواند در بسیاری از زمینه های کار و تولید راهگشا باشد و حتی از بروز مسائل ناخواسته و پیشبینی نشده جلوگیری کند.

نکته ی دیگر این که طرح توجیهی می تواند چشم انداز روشنی پیش روی کارآفرین قرار دهد و او را از هزینه ها و تجهیزات لازم و … باخبر سازد بنابراین می توان یکی از نتایج در اختیار داشتن طرح توجیهی را صرفه جویی در زمان و هزینه ها دانست.

نوشتن طرح توجیهی چگونه است ؟

نوشتن طرح توجیهی نیز کار چندان سختی نیست و با در اختیار داشتن اطلاعات و آشنایی با فنون محاسبه و فرمول های لازم می توان بخش زیادی از طرح توجیهی را به تنهایی نوشت البته باز هم تاکید می کنیم که پس از نوشتن طرح توجیهی لازم است درباره ی آن با یک فرد متخصص و کاربلد نیز مشورت کنید تا نقایص و ضعف های احتمالی طرح توجیهی برطرف شود.

هدف از تدوین طرح توجیهی چیست ؟

در مطالعات طرح توجیهی، طرح از ديدگاه بازار، فني مالي اقتصادي طرح مورد بررسي قرار گرفته و نتايج حاصل از آن به عنوان مبنايي جهت تصميم گيري سرمايه گذار جهت اجرا يا عدم اجراي طرح توسعه مورد استفاده قرار مي گيرد.

در اين گزارشات (طرح توجیهی) وضعیت  اقتصادی، سیاسی و صنعتی طرح مورد مطالعه قرار گرفته سپس مطالعات فني در خصوص هزینه‌های کارکردی تولید محصولات بررسي شده و در نهايت ظرفيت‌هاي اقتصادي، ميزان سرمايه گذاري ثابت و در گردش مورد نياز براي اجراي طرح‌های مورد نظر برآورد شده تا با استفاده از آن سرمايه گذار محترم بتواند کليه اطلاعات مورد نياز را کسب و درجهت انجام سرمايه گذاري اقتصادي با ديدگاه باز اقدام نمايند.

خب پس از این که شما به صورت کامل با طرح توجیهی آشنا شدید میتونیم بریم سراغ باکس دانلود اما بعد از اون چند تا از صفحه های سایت رو واستون آماده کردم که پیشنهاد میکنم جهت آشنایی کامل تر و اطلاعات بیشتر اونا رو هم مطالعه داشته باشید .

 

فرم های خام طرح توجیهی در دو سطح مقدماتی و حرفه ای آماده شده واستون که طرح مقدماتی شامل ۱۴ صفحه به فرمت WORD می باشد و به طور رایگان قابل دانلود است اما طرح  پیشرفته شامل ۳۷ صفحه به فرمت WORD می باشد که هزینه کوچکی را بر عهده شما میگذارد ( جهت تامین حقوق نویسندگان ) اما طرح کامل تر و جامع تری را به شما ارائه خواهد کرد.

برای ذخیره و دانلود طرح مورد نظر خود ( مقدماتی) یا ( پیشرفته ) بر روی لینک زیر نام آن کلیک کنید.

دانلود نسخه کامل( با هزینه اندک ) :
IRT 5,000 – خرید

 

دانلود نسخه مقدماتی(رایگان) :
رایگان – خرید

 

شما بازدید کننده و همراه گرامی میتوانید به طور رایگان از تمامی مقالات سایت به ویژه مقالات مربوط به شروع کسب و کار که  واستون آماده کردماستفاده کنید . ( جهت ورود به هر مقاله روی نام آن کلیک کنید )

روش تبدیل ایده به کسب و کار

هر گونه نظر خود را از طریق همین پست و یا از طریق ایمیل FREEBP.IR@GMAIL.COM  با ما به اشتراک بگذارید .

نشانی ما در فضای مجازی :

اینستاگرام سایت طرح توجیهی 

تلگرام سایت طرح توجیهی

کانال سروش سایت طرح توجیهی

از توحه شما سپاسگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *