طرح توجیهی و مطالعات امکان سنجی طرح تولید انواع آجر ساختمانی با تکنولوژی روز

هدف از تدوین طرح توجیهی :

در مطالعات طرح توجیهی، طرح از ديدگاه بازار، فني مالي اقتصادي طرح مورد بررسي قرار گرفته و نتايج حاصل از آن به عنوان مبنايي جهت تصميم گيري سرمايه گذار جهت اجرا يا عدم اجراي طرح توسعه مورد استفاده قرار مي گيرد.

در اين گزارشات (طرح توجیهی) وضعیت  اقتصادی، سیاسی و صنعتی طرح مورد مطالعه قرار گرفته سپس مطالعات فني در خصوص هزینه‌های کارکردی تولید محصولات بررسي شده و در نهايت ظرفيت‌هاي اقتصادي، ميزان سرمايه گذاري ثابت و در گردش مورد نياز براي اجراي طرح‌های مورد نظر برآورد شده تا با استفاده از آن سرمايه گذار محترم بتواند کليه اطلاعات مورد نياز را کسب و درجهت انجام سرمايه گذاري اقتصادي با ديدگاه باز اقدام نمايند.

آجر ها گروهی از مصالح هستند که به صورت صعنتی تولید و جایگزین سنگ شده اند و در حقیقت سنگی ساخته دست بشر هستند . سنگی دگرگون که از تغییر وضعیت خشت پدید می آید . این گروه از مصالح که اولین تولید صنعتی و انبوه مصالح ساختمانی به دست بشر به شمار میآیند براساس نوع مواداولیه، روند تولید و محل مصرف به انواع متنوعی تقسیم می شوند. آجرهاي رسی که اولین و فراوان ترین آنها هستند قدمت چندهزار ساله دارند. با پیشرفت تکنولوژي و علم شیمی انواع بی شماري از آجرها با کیفیت هاي مختلف، ابعاد و شکل ظاهري متنوع راهی بازار مصرف شده اند.

تاریخچه
آجر از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که قدمت آن بنا به عقیده برخی از باستان شناسان به ده هزار سال پیش می رسد. در ایران بقایاي کوره هاي سفال پزي و آجر پزي در شوش و سیلک کاشان که تاریخ آنها به هزاره چهارم پیش از میلاد می رسد پیدا شده است. همچنین نشانه هایی از تولید و مصرف آجر در هندوستان به دست آمده که حاکی از سابقه شش هزار ساله آجر در آن کشور است وازه آجر بابلی و نام خشت هایی بوده که بر روي آنها منشورها قوانین و نظایر آنها را می نوشتند گمان می رود نخستین بار از پخته شدن خاك دیواره
ها و کف اجاق ها به پختن آجر پی برده اند . به اعتقاد باستان شناسان، اولین بار آجر در سرزمین بین النهرین تهیه شده است. به هر صورت باید آجر پس پیدایش آتش و در نواحی که معادن سنگ وجود نداشته اند اختراع شده باشد. نمونه هاي زیبا و باعظمت کاربرد آجر در معماري ایران باستان نماینده پیشرفت درخشان ایرانیان در تولید و مهندسی کاربرد این مصالح است. در این میان می توان از زیگورات چغازنبیل، ایوان مدائن، کاخ هاي فیروزآباد و لرستان در قبل از اسلا م و همین طور مساجد جامع اصفهان و یزد، گنبد کاووس و ارگ تبریز مربوط به دوران بعد از اسلا م نام برد. رمز توانایی آجر در خلق شگفت انگیزترین ساختمان هاي تاریخ در تناسبات آن نهفته است. این ابعاد در طی زمان متحول شده و در حال حاضر با ساختار و توانایی بدن انسان هماهنگ شده است. ابعاد آجر به طریقی است که به راحتی در یکدیگر قفل و بست می گردند. این خاصیت، کیفیت هاي مهندسی بی شماري از جمله در محل اتصال دو دیوار به یکدیگر به وجود میآورد. آجرها به کمک ملا ت به یکدیگر متصل می شوند و سطح یکنواختی را به وجود میآورند. این ابعاد متناسب باعث شده است که این مصالح به منظور اجراي دهانه هاي
وسیع به صورت قوس و طاق و گنبد که از زمان قبل از ساسانیان در ایران رواج داشته است، کارآیی منحصر به فردي داشته باشد. خواص آجر باعث شده است که به عنوان مصالح پرکننده دیوار و سقف از جمله پرمصرف ترین مصالح باشد. زیبایی آجر و الگوي حاصل از آجر چینی باعث شده است که به صورت نما در داخل و خارج بنا مورد استفاده قرار گیرد و هویت خاصی به ساختمان ببخشد. استفاده از آجر به عنوان فرش کف و پلکان، فارغ از مقاومت مطلوب آن ویژگی هاي اقلیمی این مصالح کویري را بیشتر به نمایش می گذارد. کوره هاي آجر پزي ابتدایی بی گمان از مکان هایی تشکیل می شده که در آن لایه هاي هیزم و خشت متناوبا روي هم چیده می شده است.
فن استفاده از آجر ازآسیاي غربی به سوي غرب مصر و سپس به روم و به سمت شرق هندوستان و چین رفته است در سده چهارم اروپایی ها شروع به استفاده از آجر کردند ولی پس از مدتی از رونق افتاده و رواج مجدد از سده ۱۲ میلادي بوده که ابتدا از ایتالیا شروع شد.

در ایران باستان ساختمان هاي بزرگ و زیبایی بنا شده اند که پاره اي از آنها هنوز پا بر جا هستند. نظیر طاق کسري در غرب ایران قدیم ، آرامگاه شاه اسماعیل سامانی در گنبد کاووس و مسجد اصفهان را که با آجر ساخته اند همچنینی پلها و سد هاي قدیمی مانند پل دختر سد کبار در قم از جمله بناهاي قدیمی می باشند.

ادامه مطالب در فایل طرح توجیهی

سر فصل های طرح توجیهی :

فصل اول :خلاصه گزارش

فصل دوم : معرفی طرح و سابقه

فصل سوم :مطالعه بازار

فصل چهارم: مواد اولیه و تاسیسات

فصل پنجم: مکان یابی و بررسی جنبه های زیست محیطی

فصل ششم : منابع نیروی انسانی

فصل هفتم : فنی و مهندسی

فصل هشتنم : برنامه اجرائی و بودجه بندی

فصل نهم : بر آورد تجزیه و تحلیل مالی

و…..در فایل طرح توجیهی

 

تعداد صفحات فایل طرح توجیهی : ۹۲ صفحه

نوع فرمت فایل طرح توجیهی : PDF

تعداد نفرات اشتغال زایی شده : ۳۸ نفر که با توسعه مجموعه به ۵۲ نفر خواهد رسید .

ظرفیت پیشنهادی طرح ( عدد ) : ۴۰/۰۰۰/۰۰۰

 

برای خرید و دانلود طرح توجیهی و مطالعات امکان سنجی طرح تولید انواع آجر ساختمانی با تکنولوژی روز بر روی لینک زیر کلیک کنید.

IRT 32,000 – خرید

به دلیل متغیر بودن قیمت ها بعد از دانلود فایل طرح توجیهی و امکان سنجی  قیمت های آن را بروز نمایید.

نشانی ما در فضای مجازی : ( بر روی پیامرسان مورد نظر کلیک کنید )

اینستاگرام سایت طرح توجیهی 

تلگرام سایت طرح توجیهی

کانال سروش سایت طرح توجیهی

طرح توجیهی که در بالا آمده است برای نیازهای زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

درس کارآفرینی و کاربینی در دانشگاه ها و دانشکده ها(علمی کاربردی ، دولتی، پیام نور، غیر انتفاعی و آزاد)

گرفتن وام و تسهیلات بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری

گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق کارآفرینی امید

گرفتن وام از سامانه مشاغل خانگی

گرفتن وام و تسهیلات از سامانه کارا

گرفتن وام و تسهیلات از وزارت تعاون

ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات و وام بنگاه های زود بازده ایران

گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون

ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی

و مشاوره گرفتن درباره راه اندازی این شغل …..

 

در صورت عدم رضایت از طرح توجیهی به FREEBP.IR@GMAIL.COM پیام دهید یا در قسمت نظرات همین مطلب مشکل خود را بنویسید:

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *